Mérsékelt optimizmus uralkodik a hét első kereskedési napján az amerikai tőzsdéken.
Eladói nyomással indították a napot az amerikai tőzsdék, azóta az S&P 500 és a Nasdaq esetében némileg enyhült a feszültség. Az iráni-amerikai feszültség miatti bizonytalanság mellett a makroadatok sem a legkedvezőbbek.
A Kínával történt kereskedelempolitikai megállapodás és a brit Konzervatív Párt jelentős választási győzelme nyomán tovább tart az emelkedés az amerikai részvénypiacokon is.
Folytatódik a jó hangulat és a részvénypiaci emelkedés az amerikai tőzsdéken a kereskedelmi háborúval kapcsolatos aggodalmak háttérbe szorulásával.
Meredek emelkedéssel nyitottak, de aztán veszítettek lendületükből a vezető amerikai részvényindexek a keddi kereskedésben.
Az amerikai-kínai kereskedési tárgyalásokkal kapcsolatos kedvező hírek újabb lendületet adtak a részvénypiacoknak.
Emelkedett az amerikai részvények többsége a hétfői kereskedésben, köszönhetően annak, hogy úgy tűnik, sikerül a vártnál jobb feltételekről megegyezni az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokon.
Kis mértékű emelkedést mutatnak a vezető amerikai részvényindexek a hét első kereskedési napján.
Az európai indexek lejtmenetével együtt esett a magyar piac is szerdán, az össze blue chip lefelé vette az irányt. Donald Trump tegnapi kommentárjai mellett nem segített ma a török helyzet sem.
Elromlott a hangulat kedden a világ tőzsdéin, a befektetők Donald Trump esti bejelentését várják az iráni atomalkuval kapcsolatban. Az olajcégek a leggyengébben teljesítők között vannak ma, de szinte az összes szektor esik. A magyar tőzsde sem tudja függetleníteni magát a nemzetközi hangulattól, esik a BUX, az élen a Mollal.
A kezdeti esések után javult napközben a hangulat az európai tőzsdéken és az amerikai részvényindexek is emelkedésekkel indították a negyedév utolsó kereskedési napját. A magyar tőzsdét a MOL és a Richter húzt felfelé.
Optimista hangulatban köszöntötték Donald Trump beiktatását az amerikai tőzsdék, de miután elkezdődött az új amerikai elnök beszéde, esni kezdtek az indexek. Vállalati fronton a GE és az IBM negyedéves gyorsjelentése volt érdekes.
Emelkedéssel kezdték a napot az irányadó amerikai indexek annak ellenére, hogy egy csalódást keltő amerikai makroadat érkezett. A Dow index azonban a kezdeti erősödés után mínuszba fordult, amiben a Walt Disney játszotta a főszerepet.
Az európai tőzsdék nyomott hangulata nem ragadt át az amerikai piacokra: a vezető indexek emelkedésekkel kezdték a napot. A Nasdaq sok év után ismét az 5000 pontos szint felett zárt.
Az amerikai részvényindexek kivétel nélkül estek azt követően, hogy a vártnál gyengébb adatok érkeztek az ország lakáspiacáról és nem változott a személyes fogyasztások árindexe. A befektetőket ráadásul a geopolitikai feszültségek (orosz-ukrán válság, Közel-Kelet, Hongkong) is aggaszthatták.
Bár a pénteki zárószintek körül indult a nap az európai tőzsdéken, napközben folyamatosan esett az indexek értéke. Az amerikai tőzsdék nyitásához közeledve újabb eladók jelentek meg, így az öreg kontinens meghatározó benchmarkjai és a tengerentúli indexek is 0,5-1 százalék körüli mértékben estek. A nyugati pesszimista hangulatban szerepet játszhat, hogy újabb régióban (Hongkong) törtek ki zavargások, tovább szélesítve a geopolitikai feszültségek palettáját. A budapesti parketten ugyanakkor jó volt a hangulat, miután a Richter kivételével a többi blue chip több mint 1 százalékkal erősödött.
Az ország egyik legnagyobb direkt csatlakozású naperőművét építi fel a vállalat.
Érdemben nőhet az átlagbér is.
Korábban vörös vonalnak tekintette az ügyet a kabinet.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború aktualitásaival.
Első blikkre ez nagyon súlyos eszkalációnak tűnik, de valószínűleg szó sincs erről.
Egy bevándorló halála miatt napok óta forrong Milánó.
Együtt sír, együtt nevet a kereskedő és a lakosság.
Tovább ömlik a pénz a fosszilis iparba.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.